1. Anasayfa
  2. Bilgi Dünyası

Sünger Bob Karakterleri ve Özellikleri

Sünger Bob Karakterleri ve Özellikleri
0

İçindekiler

Sadece çocuklar değil ayrıca yetişkinlerin de ilgisini çeken en önemli yapımlar içerisinde Sünger Bob geliyor. Dünya çapında önemli bir etkiye sahip olan Sünger Bob, bir çizgi film serisidir. Denizin altında yaşayan farklı canlıların, bu evrende kurmuş olduğu günlük yaşantılarını konu alır. Özellikle suyun altında yaşamaları, konuşmaları ve sosyal toplum oluşturmaları üzerinden ilgi çeker. Sünger Bob evreni içerisinde ise birçok değişik karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerin kendi özellikleri bulunur ve değişik halleri vardır. Tabii ana karakter olarak şüphesiz Sünger Bob, çizgi filmin ismi olarak da ön plana çıkar.

Sünger Bob

Kahverengi kısa pantolonu, beyaz gömleği ve kırmızı kravat ile Sünger Bob ana karakterdir. Ananas şekline sahip bir ev içerisinde yaşar. Krusty Krab isimli bir fast food restoranında hamburger pişirmekle görevidir ve işinde çok iyidir. İşine ve arkadaşlarına karşı çok iyimser olan, saf bir karakter olarak öne çıkar. Hobileri içerisinde ise deniz anası yakalamak, kabarcıkları üflemek, en yakın arkadaşı Patrick ile beraber vakit geçirmektedir. Sempatik, tatlı, iyi niyetli ve saf bir karakter olarak bilinir.

sünger bob

Patrick

Ufak bir kayanın altında yaşamını sürdüren bir deniz yıldızıdır. Genel olarak vücudunun her kısmı pembe bir renge sahiptir. Kıyafet olarak ise yeşil üzerine mor renkleri bulunan bir şortu vardır. Özellikle son derece düşük zekalı bir yapıya sahip olması ile öyle çıkar. Sünger Bob’un en yakın arkadaşları ve sürekli başını derde sokma konusunda başarılıdırlar. Kısa vadeli işler yapar ve bu işlerde pek de başarılı değildir. Her ne kadar saf olmasına rağmen, tıpkı deniz yıldızı gibi bazı durumlarda agresif olabilir.

patrick

Squidward

Büyük burunlu bir ahtapot olarak öne çıkan squidward, Kristy Krab restoranında kasiyer olarak çalışır. Sünger Bob’un komşusu olması ile beraber aynı zamanda alaycı bir yapıya sahiptir. Diğer yandan agresif ve sinirli bir kişiliktir. Yetenekli ve becerikli bir sanatçı olduğunu düşünür ancak kimse bu yeteneklerini görmez. Sürekli olarak Sünger Bob ile kavga içerisine girer ancak Sünger Bob’u aslında özünde sever. Çoğu zaman Sünger Bob ile karşılıklı olarak duygu ve düşüncelerini paylaşır. O yüzden onu gerçekten dinlemesi nedeniyle Sünger Bob’u sever.

Squidward

Bay Krabs (Bay Yengeç)

Daha çok bay krabs olarak bilinen Eugene Krabs, Sünger Bob’un da çalıştığı restoranın sahibidir. Aynı zamanda kırmızı renkli bir yengeçtir. Paraya düşkün, kurnaz, sinsi ve ayrıca agresif bir kişiliğe sahiptir. Donanmada görev yaptıktan sonra fast foopd restoranı açmıştır. Korsanlar, balinalar ve yelkenler hakkında konuşmayı çok sever. Sürekli olarak Sünger Bob ve arkadaşları ile çatışma içerisine girer.

Bay Krabs

Sandy Cheeks

Su altında nefes alabilmek için dalış kıyafeti giyen bir Sincaptır. Aynı zamanda bilim insanı, kaşif ve mucit olarak çizik içinde yer alır. Özellikle karate ile beraber kum sörfü gibi ilgi alanlarına sahiptir. Sünger Bob’un en sevdiği arkadaşları içerisinde yer alır. Genel olarak hava dolu cam bir kubbe içerisinde yaşamını sürdürür.

Sandy Cheeks

Bayan Puff

Su altı sürücü kursunda görevli olan bayan puff, Aynı zamanda öğretmen olarak görev yapan paranoyak bir pufferfish’tir. Sürekli olarak denizci kıyafeti ile gezer. SüngerBob onun için ayrıca en özel öğrencidir. Genelde yazılı ya da sözlü olarak tüm sınavları Sünger Bob her daim geçer. Fakat söz konusu gemiye bindiği zaman ise sürekli olarak onu batırır. Yaralandığı ve korktuğu zamanlarda ise bayan puff topu havaya uçurur.

Bayan Puff

Pearl Krabs

Bay krabsın kızı olması ile beraber pearl krabs, aynı zamanda bir sperm balinasıdır. Kendi türüne göre çok büyük bir canlı olduğu için, diğer balinalar gibi hareket edemeyeceğini düşünür. Hala lisede olan ve henüz bir işi bulunmayan bir karakterdir. Büyüdüğü zaman fast food restoranına babasından devralacaktır. Pembe renkli bir elbise giymesi ile beraber, bir şey almak istediği zaman babasının kredi kartını kullanır. Genelde pop müzik dinlemeyi seven biridir.

Pearl Krabs

Salyangoz Gary

Evcil bir deniz salyangozu olarak öne çıkan salyangoz gary, Sünger Bob’un evinde yaşar. Bir kedi gibi vokal gerçekleştirilmesi ile beraber, sadece kedilerle iletişim kurar. Aynı zamanda SüngerBob’un yapamadığı birçok olayı çözerek bu konuda ona yardımcı olur.

Salyangoz Gary
3.7/5 - (3 votes)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir