H ile hayvan – H harfi ile başlayan hayvan isimleri

Bu listede H harfi ile başlayan hayvan isimlerini ve bu hayvan türleri hakkında kısa bilgilere yer vereceğiz.

H ile hayvan - H harfi ile başlayan hayvan isimleri

Baş harfi H olan hayvan türleri nelerdir?

  • Halkalı Solucan
  • Hamam Böceği
  • Hamsi
  • Hamster
  • Hidra
  • Hindi
  • Hipopotam
  • Horoz
  • Hüthüt kuşu

H ile başlayan bu hayvanlar hakkında kısa bilgiler;


Halkalı Solucan

Halkalı solucanHalkalı solucanlar Polymera olarak da bilinir. Segmentleri dıştan belirgin olarak görülen bir omurgasız hayvanlar şubesidir. Deniz, tatlı su ve karalarda yaşarlar. Vücut uzun ve segmentlidir.


Hamam Böceği

Hamam BöceğiHamam böceği, Blattodea takımını oluşturan böcek türlerine verilen ad. Takımın isimleri Yunanca blatta sözcüğünden türemiştir. Sözcüğün anlamı “hamam böceği”dir. 6 farklı familyada yaklaşık 4.500 tür bulunmaktadır.


Hamsi

HamsiHamsi, Engraulidae familyasına ait bir balık türü.


Hamster

HamsterHamster, cricetidae familyasına dahil kemirgen bir hayvandır.


Hidra

hidra
Genellikle koloni şeklinde, çoğunlukla eşeyli ve eşeysiz üremenin birbini takip etmesiyle çoğalırlar.Eşeysiz üremelerini tomurcuklanma ile yaparlar. Çoğunun hayat döngüsünde hem polip, hem de medüz formları görülür. Yalnız bazılarında sadece polip ya da sadece medüz form olan hayat görülür.


Hindi

HindiHindiler, tavuksular takımına ait olan sülüngiller familyası içerisinde bir alt familya oluştururlar. Amerika’ya ilk göç edenler tarafından keşfedilmiş ve 17. yüzyıl’ın başlarında Avrupa’ya getirilmiştir.


Hipopotam

HipopotamHipopotam, Su aygırı, Nil aygırı olarak da bilinir, su aygırıgiller familyasından çok büyük memeli bir otobur hayvan. Bu familyanın diğer türü ormanda yaşayan cüce suaygırı dır.


Horoz

HorozHoroz, bir kümes hayvanıdır. Tavuğa göre kuyruk ve boyun tüyleri daha uzun ve parlaktır. İbiği büyük ve gösterişlidir. Kendine has, ahenkli bir ötüşü vardır. Ağırlığı 3,5 – 4,5 kilo kadardır.


Hüthüt kuşu

Hüthüt kuşuÇavuşkuşugiller familyasından kuş türü; hüthüt de denir. Avrupa, Afrika ve Asya’nın kuzeydoğusunda yaşar. Yaz kuşudur. Uzunluğu 28 cm’dir. Tüyleri üstte ve altta turuncu kahverengimsidir. Kuyruğu geniş siyah çizgili, tepe tüyleri canlı turuncu ve siyah uçludur.

Muhammed Korkmaz

26 yaşında, Üniversite Öğrencisi, Web Portal Yöneticisi

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.