1. Anasayfa
 2. İnternet

Instagramda Yazı Nasıl Kopyalanır?

Instagramda Yazı Nasıl Kopyalanır?
0

İçindekiler

Kopyalamak istenen içerik IG başlıkları, biyografiler, yorumlar, ve ilgi çekici paylaşım yazıları olabilir. Ancak Instagram kimsenin her hangi bir içeriği kopyalamasına izin vermez.

Peki size kopyalamak istediğiniz yazıları kopyalayabileceğiniz bir yol olduğunu söylesek?

Kopyalama İşlemi İçin Web Tarayıcısı Kullanma

 1. Kopyalama işlemini yapmak için en basit yollardan birisi web tarayıcısı üzerinden Instagrama giriş yapmaktır.
 2. Instagram uygulamasını telefonunuzdan açın ve kopyalamak istediğiniz yazının olduğu yere gidin
 3. Profilin bağlantısını kopyalayın. Bu işlemi yapmak için ekranın sağ üst köşesinde üç çizgi simgesine dokunun ve ‘’Bağlantıyı Kopyala’’ seçeneğini seçin.
 4. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra istediğiniz herhangi bir web tarayıcısını açın. Kopyalanan bağlantıya açtığınız web tarayıcısından giriş yapın.
 5. Kopyalamak istediğiniz bağlantıya veya yazıya parmağınızla uzun süre dokunarak gelen menüde kopyala seçeneğini seçin.

İnstagram Yazılarını Kopyalamak İçin Üçüncü Parti Yazılım Kullanma


Instagram biografi, yorum ve başlık kopyalamanın başka bir yolu da özel bir android uygulaması olan Universal Copy Uygulamasını telefonunuzda kullanmaktır.

Peki Bu Uygulamayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

 1. Universal Copy Uygulamasını Google Play Store’den indirin ve başlatın.
 2. Ana ekrandan, üst kısımda bulunan Universal Copy Uygulamasına izin verin.
 3. Bunu yapmanız için bazı özelliklere erişim izni vermeniz gerekecektir. Bunu yapmak için: Ayarları aç seçeneğine dokunun. Ve gerekli izinleri verin.
 4. Gerekli izinleri verdikten sonra, seçtiğiniz kopyalanması gereken yazıyı, biyografiyi, yorumu veya başlıkları kopyalamak için hazırsınız.
 5. Instagram uygulamasını başlatın ve yorumu, biyografiyi, başlığı yani kopyalamak istediğiniz yazıya gidin. Kopyalama modunu açmak için Universal Copy Uygulamasına
 6. Kopyalamak istediğiniz metne, ekranın üstünde görünen Kurşun Kalem simgesine dokunun. Şimdi kopyalamak istediğiniz bölümü seçmek için parmağınızı üzerine sürükleyin. Ve daha sonra ekranın sağ üst köşesine gelecek olan Kopyala yazısına dokunun.
 7. Metniniz otomatik olarak panoya kopyalanacaktır. Kaybetmemek için not defterine kaydetmeyi unutmayın!

Instagram, uygulamadaki kopyalama işlevini desteklemediğinden dolayı bu geçici çözümler işe yarayabilir. Kısa sürede kopyalamak için çok kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir