1. Anasayfa
 2. İnternet

Instagram’da Tanınmış Kişi Nasıl Yapılır?

Instagram’da Tanınmış Kişi Nasıl Yapılır?
0

İçindekiler

2018’in sonlarına kadar Instagramda mavi tik almanın bir yolu yoktu. En azından bizler için öyleydi. Hesabınızın Instagram tarafından seçilmiş olması gerekiyordu. Bu ayrıcalık sadece tanınmış ünlüler ve büyük markalar için geçerliydi.

Ancak şimdi, hesabınızın doğrulanmasını Instagram’dan talep edebilirsiniz. Ama bu talebi gerçekleştirirken herkesin onay alamayacağını unutmayın. Aşağıda mavi tik için gereken özellikleri adım adım sizlere anlatacağız.

Instagram’da Tanınmış Kişi Nasıl Yapılır?

 1. Profilinizin sağ üst köşesindeki 3 çizgi butonuna tıklayıp alt tarafta yer altan ‘’ayarlar’’ kısmına basarak hesap ayarlarınıza gidin.
 2. Aşağı kaydırın ve ‘’doğrulama iste’’yi seçin.
 3. Çıkan ekranda sizden aşağıdakileri göndermeniz istenecektir.
 • Instagram Kullanıcı Adı; Bu, şu anda giriş yaptığınız ve doğrulamak istediğiniz hesap olmalıdır.
 • Tam Adınız; Gerçek kimliğinizde görülen tam adınızı girin.
 • Hesap Kategorisi; Size en yakın olanı seçin
 • Geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi; Burada bir pasaport, ehliyet veya devletin size vermiş olduğu kimliğiniz olabilir. Alternatif olarak, vergi belgeleri gibi resmi ticari belgeler de kullanabilirsiniz.
 1. Bu işlemleri yaptıktan sonra ‘’gönder’’ butonuna basmanız ve beklemeniz yeterli olacaktır. Gelen yanıtın süresi belli olmayabilir, belki bir kaç saat, gün veya haftalar olabilir. Sabırlı olmalısın!

Instagramda Tanınmış Kişi Olmak İçin Dikkate Alınan Kriterler

Instagramda tanınmış kişi olmak için bir kaç niteliği herkese açın olarak belirlemek durumundasınız. Dolayısıyla onay alma şansınızı yükseltmek için hesabınızın aşağıda belirteceğimiz özelliklere uyduğundan emin olun.

 1. Hesabınız gerçek bir kişi, işletme veya varlık olmalıdır. Hayran hesapları bu kategorilerden hariç tutulur.
 2. Instagramda paylaştığınız gönderiler size ait olmalıdır.
 3. Instagram doğrulanmasını istediğiniz hesabın herkese açık olması gerekmektedir ve tamamen kendinizi anlatan dolu dolu bir biyografiye sahip olmanız gerekmektedir.
 4. Profilinizde ve paylaştığınız gönderilerde ‘’Beni diğer sosyal medya hesaplarımdan takip edin’’ gibi cümleler kesinlikle yer almamalı. Paylaşacağınız bağlantılar kesinlikle mağazanıza, web sitenize, sayfanıza vb. yerlere yönlendirmek için kullanmalısınız.

Instagramda Mavi Tik Doğrulaması Gönderdikten Sonra Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 1. Instagramda doğrulama yapmanız için gerekli minimum bir takipçi sayısı yoktur. Instagramda doğrulama için başvurabilmeniz için belirli bir takipçi sayısına ihtiyacınız yoktur. Ve bununla birlikte milyonlarca takipçiniz olsa bile onay almayabilirsiniz. Her şey yukarda listelenen niteliklerle alakalıdır. Bu yüzden gerekli nitelikleri karşıladığınızdan emin olun.
 2. Instagram, hesabınızı eğer redderse bunu neden yaptığını belirtmez. Hesabınızın sadece gerekli nitelikleri karşılamadığını belirten bir mail alırsınız. Ve 30 günde bir doğrulama isteği gönderebilirsiniz.
 3. Instagram isteğinizi ne zaman onaylayacağını veya reddeceğini size söylemez. Günler veya haftalar sürebilen onay sürecinden geçebilirsiniz.
İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir