1. Anasayfa
  2. İnternet

Instagram’da Müzik Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Müzik Nasıl Paylaşılır?
0

Instagramda paylaşmak istediğiniz resmin üzerine veya hikayenize şarkı ekleyebildiğinizi biliyor muydunuz? Instagram Hikayelerinize müzik ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Instagramda müzik nasıl paylaşılır öğrenmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre. Bu yazımızda size Instagramın müzik özelliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Instagram müzik etiketini kullanarak Instagram hikayenize müzik ekleme sürecini adım adım anlatacağız.

  1. Instagram Hikaye oluşturma arayüzüne giriş yapın.
  2. Normalde yaptığınız gibi hikayenize bir resim ekleyin.
  3. Mevcut tüm çıkartmaları görmek için çıkartmalar simgesine dokunun.
  4. Müzik etiketine tıklayın.
  5. Hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı arayın.

Peki bu arayüzün özellikleri nelerdir?

  • En başta karşınıza çıkan ekran size popüler olarak kullanılan şarkıların listesini gösterir.
  • Veya arama çubuğunu kullanarak istediğiniz şarkıyı bulabilirsiniz
  • Şarkıları ruh haline göre aratma seçeneğini de bulunan bu arayüzde hikayenize şarkı eklemeyi daha da kolay hale getiriyor ve şarkı bulmanıza yardımcı oluyor.
  • Her şarkının yanında gösterilen oynat düğmesine tıklayarak hikayenize eklemeden önce şarkının önizlemesine de dinleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz Şarkıyı Seçin ve Hikayenize Ekleyin.

Şarkı seçimini yaptıktan sonra, şarkının uzunluğunu seçebileceğiniz ve hikayenizde nasıl görünmesini istediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz farklı bir ekrana yönlendirileceksiniz.

Şarkının sadece 15 saniyelik bir bölümünü ekleyebileceğinizi unutmayın, çünkü her Instagram hikayesinin maksimum görüntülenme süresi budur. Bu nedenle gönderinize en uygun bölümü seçtiğinizden emin olun.

Şarkının seçtiğiniz bölümünü dinleyebilir ve şarkı sözlerini görebilirsiniz. Bu nedenle şarkının tercih ettiğiniz bölümünü seçin ve Instagram hikayenize ekleyin.

Seçilen Şarkı Hikayenizde Çıkartma Olarak Görünür

Sadece Instagram hikayenize müzik eklemek dışında, aynı zamanda hikayede nasıl görünmesini istediğinizi de seçebilirsiniz. Şarkının sözlerini hikayenizde göstermeyi veya bir müzik çalar gibi görünmesini seçebilirsiniz.

Yazı Stili

Bir şarkının sözlerinin hikayenizde görüntülenme şeklini değiştirmek için, verilen seçenekler listesinden bir yazı tipi seçebilirsiniz. Bu yazı tipi seçenekleri ekranın alt kısmında bulunur.

Hikaye Türü

Şarkının sözlerini mi yoksa sadece müzik çaları mı göstermek istediğinizi seçebilirsiniz. Müzik çalarda, aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı seçenek vardır.

Renk

Başka bir özelleştirme seçeneği ise şarkı sözlerinin rengini seçebilmektir. Arkaplan rengi dahil hikayeniz üzerindeki tüm renkleri değiştirebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir