1. Anasayfa
  2. Ekonomi - Finans

Atm Den Su Faturası Nasıl Ödenir?

Atm Den Su Faturası Nasıl Ödenir?
0

İçindekiler

Günümüz bankacılık sektörü, birçok özel ya da kamu kurumlarıyla dirsek teması kurarak müşterilerine sunduğu hizmet dairesini genişletmektedir. Bilhassa kamuya ait ödemelerde her geçen gün genişleyen daire, halkın işlerini kolaylaştırmakla birlikte kurumlardaki yoğunluğu önlemektedir. Ayrıca birçok masraf kalemini de ortadan kaldırarak, tasarruf imkanı sağlamaktadır.

Bankaların hemen hemen bütün işlemlerinin gerçekleştirilebildiği ATM aracı da bu hizmet dairesinde önemli bir konum teşkil etmektedir. Her ne kadar günümüzde internet bankacılığı gelişmekteyse de henüz ATM’lerden vazgeçilebilmiş değil. Bunda hem ATM’lerin birçok yerde bulunması ve kolay ulaşılabilmesi hem de internet kullanmayı bilmeyenler için de hizmet sunabilmesi etkilidir.

ATM’den İşlem Yapma

ATM’lerden işlem yapmak için bir kişi öncelikle bir banka kartı ya da kredi kartı edinmelidir. Bunlardan herhangi birine sahipse kartını aldığı bankanın ATM’sine giderek işlemlerini yapabilecektir. ATM’ye gittiğinde kartını ilgili sokete yerleştirip ardından önünde beliren ekrana kart şifresini yazdığında karşısına yapabileceği işlemlerle ilgili menü çıkacaktır. Buradan sonra yapmak istediği işlem neyse onu gerçekleştirebilir.

ATM’den Fatura Ödenir Mi?

Her banka tarafından ATM’ler aracılığıyla sunulan hizmetlerden birisi de halkın en önemli ödeme kalemlerinden olan fatura ödemeleridir. Bugün bu ödemeler, çok kolay bir şekilde ATM’ler aracılığıyla
gerçekleştirebilmektedir.

ATM’den Su Faturası Ödeme

Mesela su faturasını ele alacak olursak; öncelikle ATM’ye kartınızı takarak işlem menüsüne ulaşmanız gerekmektedir. Menüye ulaştıktan sonra karşınıza çıkan seçenekler arasında genellikle “ödemeler” ya da “ödeme işlemleri” başlıklarıyla sunulan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklamalısınız. Ardından ekranda tekrar seçenekler belirecektir. Bu seçeneklerden fatura ödemeleri yazan yere tıklamalısınız.

Bu hamleniz sizi su faturasının da dahil olduğu faturalar bölümüne ulaştıracaktır. Bu aşamada su faturası butonuna tıklayarak sizden istenilen abonelik ya da kimlik numarası bilgisi gibi verileri yazarak işleminize devam ediniz. Bilgileri girdikten sonra devam butonuna basmalısınız. Karşınıza bilgileriniz doğruluğunu teyit edebileceğiniz bir ekran ve fatura bilgileriniz çıkacaktır. Bilgileri kontrol ettikten sonra doğruluğundan eminseniz yine devam butonuna basarak faturanızın ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme seçeneğinizi unutmayın. ATM’ye hangisini takarsanız, işleminiz onunla gerçekleştirilecektir.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir