1. Anasayfa
  2. Bilgi Dünyası

TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0

Ülkemizdeki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) gibi kamu kurumlarının müşteri temsilcilerinin irtibat numaralarını aramak veya bulmak her zaman kolay değildir. Konut Geliştirme İdaresi (TOKİ) müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışırken, aramanın yoğunluğuna bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekebilir. Müşteri hizmetleri, çağrı merkezi hatlarının yoğunluğuna göre size geri dönecek, şikayet ve sorunlarınızla yakından ilgileneceklerdir. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için Konut Geliştirme İdaresi’ne (TOKİ) aşağıdaki iletişim yöntemiyle başvurarak sorununuz hakkında destek veya yardım alabilirsiniz.

Konut Geliştirme İdaresi (TOKİ), başvurunuzu TOKİ müşterileri veya müşterileri olarak kötü konut çekilişlerine katılmak üzere bildirebilir soru, öneri ve isteklerinizi kolayca bildirebilirsiniz. Konut Geliştirme İdaresi Başkanlığı, TOKİ Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi’nden destek almak istediğiniz birçok konut konusu hakkında müşteri hizmetlerinden yardım veya bilgi alabilirsiniz. Konut Geliştirme İdaresiyle (TOKİ) gerçek ve resmi çağrı merkezinden veya müşteri hizmetlerinden irtibata geçmek en güvenli ve en doğru seçenektir. Bunun nedeni, kişisel bilgileri kötü niyetli insanlara veya dolandırıcılara verirseniz, mağdur olma olasılığınızın olmasıdır.

TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:

0(312) 565 20 00

TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Faks Numarası:

0(312) 266 77 48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2. yüz günlük eylem planında Kıbrıs gazilerine, şehit ailelerine ve aynı zamanda muharip gazilere, dul ve de yetimlere, harp ve vazife malullerine faizsiz konut kredisi kullandırılacak. TOKİ Kıbrıs gazilerine, şehit ailelerine ve aynı zamanda muharip gazilere, dul ve de yetimlere, harp ve vazife malullerine faizsiz olarak verilen krediden yararlanabilmek için SGK Emeklilik İşlemleri Genel Müdürlüğü biriminden Ziraat Bankası’na başvurma sürecinde kullanılması üzerine hak sahibi olduğuna dair belge alınması gerekmektedir.

Şehit ailelerine verilen krediden yararlanılarak edinilecek konutlar için herhangi 60 ay faizsiz konut kredisi gibi, bir kısıtlama bulunmuyor. Tapunun başvurusunun en fazla 1 sene öncesinde alınmış olması yeterli olmaktadır. TOKİ faizsiz konut kredisi başvurularının istenilen belge ve aynı zamanda evraklar ile Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılmasını istemektedir. TOKİ dahil, engellilere konut kredisi faizsiz kredi bulunmamaktadır.

TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Kredi istek dilekçesi

Kredinin müştereken kullanılması durumunda kredi üzerindeki diğer hak sahiplerinin kredi kullanmaktan vazgeçtiklerinin belirtildiği imzalı ve noter onaylı feragatname

SGK hak sahipliği belgesi

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Konuta ilişkin tapu senedi ve örneği ve yönetmelikte belirtilen diğer belgeler.

Hak sahiplerine 2019 yılında güncel olarak 137.000 Türk Lirası kredi verilmektedir.

Toplu Konut İdareleri tarafından Şehit Ailelerine Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik 13.02.2014 tarih ve 28912 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Uygulamalar ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır. Hak sahipleri ile alakalı bilgilere ve yönetmeliğin dördüncü maddesine ulaşabilmek için; ailevecalisma.gov.tr/sss/sehit-yakinlari-ve-gazilere-yonelik-hizmetler-dairesi-baskanligi/faizsiz-konut-kredisi adresine giriş yapabilirsiniz.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir