N ile hayvan – N harfi ile başlayan hayvan isimleri

Bu listede N harfi ile başlayan hayvan isimlerini ve bu hayvan türleri hakkında kısa bilgilere yer vereceğiz.

N ile hayvan - N harfi ile başlayan hayvan isimleri

Baş harfi N olan hayvan türleri nelerdir?

  • Nandu
  • Narval
  • Notilus – Nautilus
  • Neon Balığı – Neon Tetra
  • Nudibranch

N ile başlayan bu hayvanlar hakkında kısa bilgiler;


Nandu

NanduNandu, nandugiller familyasından anavatanı Güney Amerika olan uçamayan bir kuş türü. Darwin nandusu ile beraber nandugilleri oluşturur. Bu kuş ile arasındaki fark, bariz olarak daha büyük olmasıdır. Daha çok rastlandığından daha fazla tanınırlar.


Narval

NarvalNarval veya diğer adıyla denizgergedanı, balinalar takımının Monodontidae familyası içindeki Monodon cinsinin tek türüdür. Yaşam alanı arktik denizler olan bu deniz memelisi, 70° K enleminin güneyinde nadiren görülür.


Notilus

NotilusNotilus, kafadan bacaklılar (Cephalopoda) sınıfına dahil familyalardan Nautilidae’nin üyesi olan deniz canlılarının, Türkçe’ye Latince’deki nautilus sözcüğünden geçmiş ortak adıdır.


Neon Balığı – Neon Tetra

neon-tetraNeon tetra, Neon balığı olarak da bilinir, Characidae familyasına ait olan, yaklaşık 2–3 cm boyunda küçük bir tatlı su balık türü. Güneydoğu Kolombiya, doğu Peru ve batı Brezilya’nın karasu ile aksularında bulunur.


Nudibranch

NudibranchNudibranch’lar bir çeşit deniz yumuşakçasıdır. Olağan üstü renkleri ve çarpıcı formları ile dikkat çekerler. Şu anda yaklaşık 2300 nudibranch cinsi var olduğu bilinmektedir.

Muhammed Korkmaz

26 yaşında, Üniversite Öğrencisi, Web Portal Yöneticisi

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.