1. Anasayfa
  2. Sözlükler

N İle Hayvan, N Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri

N İle Hayvan, N Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri
0

İçindekiler

Bu listede N harfi ile başlayan hayvan isimlerini ve bu hayvan türleri hakkında kısa bilgilere yer vereceğiz.

Baş harfi N olan hayvan türleri nelerdir?

  • Nandu
  • Narval
  • Notilus – Nautilus
  • Neon Balığı – Neon Tetra
  • Nudibranch

N ile başlayan bu hayvanlar hakkında kısa bilgiler;


Nandu

Nandu

Nandu, nandugiller familyasından anavatanı Güney Amerika olan uçamayan bir kuş türü. Darwin nandusu ile beraber nandugilleri oluşturur. Bu kuş ile arasındaki fark, bariz olarak daha büyük olmasıdır. Daha çok rastlandığından daha fazla tanınırlar.


Narval

Narval

Narval veya diğer adıyla denizgergedanı, balinalar takımının Monodontidae familyası içindeki Monodon cinsinin tek türüdür. Yaşam alanı arktik denizler olan bu deniz memelisi, 70° K enleminin güneyinde nadiren görülür.


Notilus

Notilus

Notilus, kafadan bacaklılar (Cephalopoda) sınıfına dahil familyalardan Nautilidae’nin üyesi olan deniz canlılarının, Türkçe’ye Latince’deki nautilus sözcüğünden geçmiş ortak adıdır.


Neon Balığı – Neon Tetra

neon-tetra

Neon tetra, Neon balığı olarak da bilinir, Characidae familyasına ait olan, yaklaşık 2–3 cm boyunda küçük bir tatlı su balık türü. Güneydoğu Kolombiya, doğu Peru ve batı Brezilya’nın karasu ile aksularında bulunur.


Nudibranch

Nudibranch

Nudibranch’lar bir çeşit deniz yumuşakçasıdır. Olağan üstü renkleri ve çarpıcı formları ile dikkat çekerler. Şu anda yaklaşık 2300 nudibranch cinsi var olduğu bilinmektedir.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir