1. Anasayfa
  2. Doğa

Evde Hayvan Beslemenin Zorlukları

Evde Hayvan Beslemenin Zorlukları
0

İçindekiler

Ev ‘de hayvan beslemek neden zor?

Kedi köpek gibi hayvanların halıya pislemeleri, muhabbet kuşlarının çok ötüp uyutmaması gibi sorunlar vardır. Özellikle köpeklerin belli bir yaştan önce eğitilmez ise halıya pisleme arkadaşlarınıza havlama gibi özellikler gösterebilirler. Muhabbet kuşlarına yeteri kadar ilgi gösterilmez ise sizi ısırabilirler. Süs balığı besleyenler için balığa yemi ne kadar verileceğini bilmemesi özellikle bir çok insan akvaryum suyunu nasıl değiştirileceğini bilmemektedir. Bu yüzden balıkları ölmektedir.

Bebek kediler / köpekler oyun oynamayı çok sevdikleri için çok ilgi isterler, tırnaklarını bilemek için koltuk yastık gibi şeyleri tırmalar ve gece geç saatte sizi oyun için uyandırabilirler veya çok yorgunsalar yanınıza yatabilirler. Çok tüy çıkardıkları için sürekli taramanız gerekebilir. Bazı hayvanlar çok yaramaz olabilirler yeni aldığınız kıyafeti yırtabilir hatta masanızın üstünü dağıtabilir genellikle bunu onunla ilgilenmediğiniz için yapabilir.

Bu tür durumda evcil hayvanınıza kızmak yerine onunla daha çok ilgilenseniz onun için daha hararlı olur ve sizi onun arkadaşı gibi görmeye başlarlar. Köpeğinizi dışarı çıkartırken onu tasmasından çekmek yerine istediği yere götürülmesi daha iyidir çünkü kendini özgür hisseder, bu onu mutlu eder ve size daha fazla sevgi gösterir.

Evde evcil hayvan beslemenin en büyük zorluğu ise;

O alıştığınız kedi, köpek, kuş, süs balığı gibi evcil hayvanlarınızın insan yaşamından daha kısa bir hayatı olduğu için sizin canınız gibi sevdiğiniz hayvanın ölmesi evde evcil hayvan beslemenin en büyük zorluğudur. İnsanların evcil hayvanları öldüğünde yeni bir tanesini alıp ona bakmaya karar verir bu çok doğaldır çünkü o ölen hayvanın yokluğunu hissetmek istemezler ama yeni alınan ev hayvanına eski hayvanları kadar ilgiyle bakmazlar buda hayvanları üzer ve hasta olmalarına belki de ölmelerine sebep olabilir.

Evde beslenilen evcil hayvanların sokağa bırakılması

Bazı insanlar evde beslediği hayvanlarına bir zaman sonra bakamaz hale gelirler veya bakmak istemezler bu yüzden sokağa bırakırlar bu hayvanların hayatını değiştirir bunun yerine başka bir aileye verilmesi daha iyidir. Ev ‘de evcil hayvanları beslemenin zorluğu

Dişi hayvanlar bir zaman sonra ergenliğe girerler ve evde zorluklar çıkarmaya başlarlar. Bu sorunlar için aşılar vardır ve bu aşı yapıldıktan sonra daha sakin hale gelir.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir