1. Anasayfa
  2. Sözlükler

M Harfiyle Başlayan Şehirler

M Harfiyle Başlayan Şehirler
0

İçindekiler


M harfiyle başlayan Türkiye’deki şehirler listesi ve kısa açıklamaları. M ile şehir listesi. M ile başlayan şehirler.

  • Malatya
  • Manisa
  • Mardin
  • Mersin
  • Muğla
  • Muş

Malatya

Malatya, Türkiye’de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık 27. şehri olan Malatya, 2016 itibarıyla 781.305 kişilik nüfusa sahiptir. Bölgenin Yukarı Fırat Bölümü’nde bulunur.


Manisa

Manisa, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde büyük bir şehir ve Manisa ilinin idari merkezidir. Modern Manisa, uluslararası liman kenti ve İzmir’in bölgesel büyükşehir merkezine yakınlığı ve tarımsal üretim miktarı ve çeşitliliği bakımından zengin verimli hinterlandı ile avantajlı bir sanayi ve hizmet merkezidir.


Mardin

Mardin, Türkiye’nin güneydoğusundaki bir şehirdir. Mardin’in başkenti, eski kentinin Artukid mimarisi ve düz ovaların üzerinde dik bir şekilde yükselen Dicle Nehri yakınlarındaki kayalık bir tepedeki stratejik konumu ile tanınır.


Mersin

Mersin ili, Türkiye’nin güneyinde, Antalya ile Adana arasındaki Akdeniz kıyısında bir ildir. İl başkenti Mersin şehri, diğer büyük şehir ise St Paul’un doğum yeri Tarsus’tur. İl, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın bir parçasıdır.


Muğla

Muğla ili, ülkenin güney batı köşesinde, Ege Denizi’nde bir Türkiye ilidir. Muğla il merkezi, yaklaşık 20 km içeride iken, Bodrum, Ölüdeniz, Marmaris ve Fethiye gibi Türkiye’nin en büyük tatil merkezlerinden bazıları Muğla’dadır.


Muş

Muş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Merkez, Bulanık, Malazgirt, Varto, Hasköy ve Korkut ilçeleri ile birlikte, Muş İli Nüfusu: 406.501’dir. Geçimini genellikle tarım ve hayvancılık ile sağlayan halkın büyük bir bölümü köylerde ikamet etmektedir.

İçerik Faydalı mıydı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir