Sosyal Medyada Nasıl Büyüyebilirim?

Sosyal Medyada Nasıl Büyüyebilirim?

Kişilerin etkileşim yapıp anlarını paylaştığı sohbet edebildikleri bir ortamdır. Zamanın çoğunu insanlar bu platform da harcarlar. En çok kullanılan sosyal medya araçları; facebook, instagram, whatsap, twitter gibi platformlardır. Bu platformda takipçi sayınızın çok olması avantaj sağlar. Takipçiniz fazla ise bu platformdan para kazanmanız mümkündür.

Facebook Takipçi Sayısı Nasıl Çoğaltılır?

Facebook takipçi sayınızı çoğaltmak için dikkat çekici paylaşımlar yapabilirsiniz. Yarışmalar ve çekilişler yapabilirsiniz insanların çekiliş ve yarışmalar dikkatini çeker. Kaliteli resimlerle de takipçi kazanabilirsiniz.

Twitter Takipçi Nasıl Çoğaltılır?

Retweet edilebilecek, beğeni alabilecek yazılar yazabilirsiniz. Ünlü kişileri takip edebilirsiniz etkileşiminizi artıracaktır. Yazdığınız twetlere takipçiler yorum yaptığı zaman onlara karşılık vermeyi ihmal etmeyin. Hashtag kullanımı da takipçi sayınızı artırmakta büyük önem oynamaktadır.

İnstagram Takipçi Sayımı Nasıl Çoğaltabilirim?

Başlangıç da size ait veya ürün, içerik üretebileceğiniz bir sayfanız olmalıdır. Sayfanızda düzenli aralıklarda ve dikkat çekici paylaşımlar yapmalısınız. Kaliteli resimler paylaşabilirsiniz. Paylaşım saatleriniz önemlidir bu konuda çünkü insanların iş çıkış saatlerinde öğle aralarında insanlar bu platforma giriş yapar ve etkileşim halinde olurlar. Yaptınız paylaşımlar ile ilgili hashtag atarsanız etkileşim artar. Bu konuda keşfet sayfasına düşmek de önemlidir. Keşfet sayfasına düşmek için etkileşim saatlerinde paylaşım yaparak takipçi kazanabilirsiniz.

Sayfanız ile alakalı büyük bir sayfa bulun örneğin komedi sayfanız var ise komedi sayfası ile ilgili büyük bir sayfa bulup takipçilerine takip isteği gönderin kısa zamanda size dönüş yapabilirler, çünkü takip attığınız kişiler zaten sizin sayfanız ile alakalı konulara ilgi duymaktadır. Sayfanızda çok paylaşım yapmayın çünkü sizi takip eden kişileri fazla paylaşım ile sıkabilirsiniz belirli aralıklarla paylaşım yapabilirsiniz mesela günde iki paylaşım yeterlidir. Beğeni sayısı sizi keşfet sayfasına düşebilirsiniz. Yaptığınız paylaşımın ilk 10 dakikası önemlidir gelen beğeni ve yorumlar sizi keşfet sayfasına düşürebilir ve insanlar yaptığınız paylaşımı görüp sizi takip edebilirler.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazabilirim?

İnstagram’da takipçi sayısının, beğenilerin ve yorumların etkisi çoktur. En Büyük örneği bir instagram sayfasındaki butikten alışveriş yaparken bile takipçi sayısına beğenisine ve yorumlarına dikkat ediyoruz. Takipçisi, beğenisi çok ise alışverişimizi daha güvenilir yapıyoruz.

İnstagram’dan para kazanmanın birçok yöntemi vardır. İçerik üretip takipçi sayınızı çoğaltarak reklam alabilirsiniz reklamı hikayenizde veya duvarınızda paylaşım yaparak reklam ücreti veya yaptığınız paylaşım karşılığında ürün alabilirsiniz. Bunun için takipçi sayınızın fazla olması gerekiyor. Zaten instagram’da bunu çoğu sayfada görebiliyoruz. Büyük sayfaların duvarlarında veya hikayelerinde reklam paylaşımı yapılıyor. Bunun dışında eğer bir mağazanız varsa veya İnternet üzerinden butik tarzı satışlar yapıyor iseniz instagram üzerinden paylaşarak buradan da sipariş alarak satış yapabilir paranızı buradan da kazanabilirsiniz. Bazı butikler ile görüşerek onların adı altında bir sayfa açıp buradan onların ürünlerini satış yapabilirsiniz. Sipariş aldığınız ürünleri satıcı mağaza sahibine ileterek satışındaki komisyonu alarak para kazanabilirsiniz.

Muhammed Korkmaz

26 yaşında, Üniversite Öğrencisi, Web Portal Yöneticisi

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.