1. Anasayfa
  2. Tanıtımlar

Schengen Vizesi Koşulları

Schengen Vizesi Koşulları
0

İçindekiler

Genel olarak çok şık başvurusu yapılan Schengen çoğu Avrupa ülkesini kapsayan AB pasaportsuz bölgesini ifade eder. Dünyanın en büyük ücretsiz seyahat alanını oluşturmaktadır. Schengen vizesi, kişinin Schengen Bölgesinin herhangi bir üyesine seyahat etmesine, turizm veya iş amacıyla 90 güne kadar kalmasına olanak tanıyan kısa süreli bir vizedir. Bu kapsamda vizeyi almak için en uygun hizmetler sunulmaktadır.

Schengen Vize Hizmeti

En yaygın başvurusu yapılan Schengen Avrupa için en yaygın vizedir. Sahibinin herhangi bir Schengen üyesi ülkeden Schengen bölgesine girmesine, burada serbest bir şekilde seyahat etmesine olanak tanımaktadır.

Schengen Bölgesi’nde sınır kontrolü bulunmamaktadır. Ancak Schengen ülkelerinden birinde 90 günden fazla eğitim almak, çalışmak ya da yaşamak planlıyorsa, Schengen vizesinin yerine Avrupa ülkesi ulusal vizesi de alınabilir. Bu kapsamda schengen vizesi en uygun bilgi aktarımını almak son derece önemlidir.

Schengen Vize Kapsamları

Schengen üye ülkeleriyle vize serbestleştirme anlaşması yapmamış olan tüm üçüncü ülke vatandaşlarının, Avrupa’ya gelmeden önce vize almaları gerekmektedir.

Schengen üyesi ülkelerden birine seyahat etmek için Schengen Vizesine ihtiyacınızın olup olmadığını, araştırmak için vatandaşlar AB’ye seyahate çıkmadan önce Schengen vizesi başvurusu için gereken ülkelerin tüm detayları bilinmektedir.

Bu konuda Schengen için en uygun evrak ve belge aktarımı en uygun şekilde sağlamaktadır. Schengen bölgesi, üye ülke vatandaşlarının pasaport ve sınır kontrolünden geçmeden bölge içinde serbestçe seyahat etmelerine olanak tanıyan Schengen anlaşmasını imzalayan 27 ülkeyi kapsıyor.

Schengen bölgesinin her üye ülkesi bu vize verebilir. Bu durumda schengen vizesi kapsamında pek çok farklı şart ve koşullar bulunmaktadır.

Schengen Vize Koşulları

AB dışı vatandaşlar için seyahat belgeleri ve giriş Koşulları AB üyesi olmayan kişiler için Schengen ülkesi vatandaşıysanız, vizeden muaf olsanız da olmasanız da, girişinize izin verilebilmesi için giriş işlemlerinde çeşitli belgeler ibraz etmeniz gerekecektir. Schengen Bölgesine girerken Schengen için sağlamanız gereken belgeler şu şekildedir:

Geçerli pasaport.

Son 10 yıl içinde verilmiş ve AB’den ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az 3 ay süreyle geçerlidir.

Vizeye ihtiyaç duyan üçüncü ülkelerden birinin vatandaşıysanız, AB/Schengen sınır yetkililerince, ayrıca yeterli fon, konaklama kanıtı, ne kadar kalacağınız, uçak biletiniz, giriş amacınız, seyahat sigortası, davet mektubu vb. gibi diğer bilgi ve belgeleri de isteyebilir.

Bu kapsamda koşullar vatandaş statüsüne göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bakıldığı zaman bu vize alım süreçlerinde, özellikle schengen vizesi konusunda, profesyonel destek sağlamaktadır.

5/5 - (1 vote)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir