Profil Kesim Nedir?

Çelik parçalarının belirli bir şekle dönüştürülmesine profil kesim denilmektedir. Profil kesim işlemleri genellikle ürünler için uygun olabilecek olan makinelerden destek alınarak tezgahlar üzerinde yapılır. Makinelerin tipleri farklı kalınlık derecelerine sahip olan çok sayıda farklı metal türü olabileceği için farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple, tüm kesim işlemlerinin aynı şekilde yapılabilmesi mümkün değildir.
profil

Çelik Profil Kesim için Hazırlıklar Nasıl Yapılır?

Çelikler kesilmeden önce iyi bir şekilde kesilmelidir. Profil kesiminde gerekli olan hassas kesim için çelik üzerinde kalıntı kalmaması sağlanır. Çelik profil kesimleri üretim sürelerinin azaltılması için avantajlı durumları sizlere sunar.

Oksi Profil Kesim

Oksi, plazma ve lazer gibi kesim makineleri çelik profil kesiminde kullanılabilmektedir. Makinelerin profil kesimlerinde farklı seçenekler ortaya çıkar. Çelik plakadan iki boyutlu profil kesimi yapılacağı zaman oksi çelik profil kesimi işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Oksi çelik profil kesimi yöntemi en fazla 300 milimetre kalınlığa sahip olan çelik levhalar için ve ısının endişeye sebebiyet vermediği durumlar için ideal bir çelik profil kesim yöntemidir.

Plazma Profil Kesim

Paslanmaz çelik profiller ve karbon metaller kesileceği zaman plazma profil kesim işleminden de yararlanabilirsiniz. Farklı metal sınıflarına ve çeşitli metal kalınlıklarına uygun olan bu yöntem daha az ısı kullanmaktadır. Elektrikle yüklenmiş basınçlı gaz kullanıldığı için bozulmalar meydana gelmez. Profil kesim seçeneklerinin kendi içerisinde farklı avantajları bulunmaktadır. Seçim yapılacağı zaman ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Profil kesimi işlemi için profesyonel bir firma arıyorsanız güvenilir hizmetleriyle ön plana çıkan Karaca Metal’i tercih edebilirsiniz. Firmanın resmi internet sitesi olan https://www.karacametal.com/ adresini ziyaret ederek profil kesimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yucex.com

Site yöneticisi ve yazılım uzmanı. 36 yaşında,

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.