1. Anasayfa
 2. Tanıtımlar

Kurumsal Hediye Örnekleri

Kurumsal Hediye Örnekleri
0

İçindekiler

Firmalar için hem şirket içinde hem de şirket dışında imaj çalışmalarına katkı sağlayacak birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler sayesinde hem çalışanlarınız hem paydaşlarınız hem de müşterilerinizin sizinle alakalı algısı olumlu yönde artar. Uygulanabilecek bu yöntemlerden en çok tercih edileni de kurumsal hediyelerdir. Kurumsal hediye örnekleri sayesinde sadece olumlu bir etki yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda uzun süreli ilişkiler kurma şansı da yakalayabileceksiniz.

Çoğumuzun tecrübe ettiği gibi sevdiklerimiz için hediye seçmek bile oldukça zorlu bir süreç. İşin ucunda olumlu etkiler yaratmak gibi bir amaç da olunca kurumsal hediyelerde nasıl şeylerin tercih edilebileceğini kestirmek biraz daha zorlaşıyor. Yazımızda vereceğimiz kurumsal hediye örnekleri sayesinde bu zorlu seçimlerinizde size biraz olsun yardımcı olmayı umuyoruz. Ancak önce daha önemli bir konuya değinmek gerek.

Kurumsal Hediye Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Çoğu yönetici kurumsal hediyelerin ne kadar büyük bir fayda sağladığı konusunda karamsar olur. Bunun en büyük nedeni hediye seçimleriyle birlikte kurumsal kimliğin tam olarak yansıtılamamasıdır. Ancak doğru hediyelerle, daha kurumsal bir strateji izleyerek kurumsal hediyelerin avantajlarından sonuna kadar faydalanabilirsiniz. Bu avantajların birkaçını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Kurum içinde verilen kurumsal hediyeler, çalışan motivasyonunu arttırarak daha verimli bir iş ortamı oluşmasına katkı sağlar.
 • Paydaşlarınız arasında yer alan ortaklarınız, yatırımcılarınız ve tedarikçileriniz gibi önemli parçalarla daha uzun süreli iş ilişkileri geliştirmenize yardımcı olur.
 • Sizi bilen ve tanıyan müşterilerinizin gözünde bıraktığı olumlu imaj sayesinde marka sadakatini pekiştirir.
 • Yeni müşteriler elde etmek için son derece iyi bir pazarlama ve halkla ilişkiler seçeneğidir.
 • Sahip olduğunuz ürünler için geri bildirim alma konusunda iyi bir stratejik hamleye dönüşebilir.

Tüm bu avantajlar sadece iyi bir şekilde kurgulanmış kurumsal hediyelerle gerçeğe dönüşebilir. Sadece kurum kimliğinizi görünür kılmak bile yeterince büyük bir kazanım olur. Özellikle yeni ve gelişmeye açık firmalar için kurumsal hediye stratejisi bu açıdan son derece değerlidir. Peki, kurumsal hediye örnekleri neler olabilir?

Neler Kurumsal Hediye Olabilir?

Kurumsal hediyelerde ilk adım her zaman logodur. Logolu kurumsal hediyeler işin ciddiyetini ne kadar iyi kavradığınızı karşınıza hissettirecek bir ayrıntıdır. Bu logoların hediyelerde yer alması aynı zamanda markanızın görünürlüğünü de arttırıyor. Bir sonraki adımda ise hediye seçimleri gelir. Firmalar bu konuda genellikle kendilerine uygun hediyeler arama yoluna giderler. Ancak hediyelerinizi göndereceğiniz özel günlerle alakalı hediyeler de hazırlayabilirsiniz.

Örneğin yeni gelen çalışanlarınız için hazırlayacağınız bir kurumsal hediye içerisine iş yerinde kullanabileceği türlü kırtasiye malzemelerini koyabilirsiniz. Ya da babalar ve anneler günlerine özel daha duygusal kurumsal hediyeler hazırlamak da oldukça etkili olabilir. Bu tür durumlarda ve çok daha fazlasında kullanılabilecek kurumsal hediye örnekleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Çikolata ve şekerler
 • Kupa ve bardaklar
 • Çiçekler
 • Baskılı giyim ürünleri
 • Tasarımlı bardaklar
 • Dünya kahveleri

Kurumuna ve göndereceğiniz sebeplere uygun birçok hediye fikrini bulmakta zorlanıyorsanız bu konuda yardım almanız da mümkün. Popilero, firmalara hem kurumsal hediyeler sağlama konusunda hem de kurumsal hediyelerin tasarımları ve yaratım süreçleri konusunda profesyonel destek sağlamaktadır. Hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek için siz de Popilero’nun kurumsal hediye çözümlerine göz atabilirsiniz.

Kurumsal Hediye’de Modern Bir Çözüm: Kendiniz Oluşturun

İstediğiniz kurumsal hediyelerin yaratım sürecinin her bir adımına dahil olmak istiyorsanız da tercih edebileceğiniz en iyi çözümlerden birisi Popilero’dur. Sadece vereceğiniz hediyelerden bahsetmiyoruz. Bu hediyelerin koyulacağı kutunun tasarımında bile söz sahibi olmanız ya da profesyonel destek almanız mümkün. Logolu kurumsal hediye seçeneklerinde bile seçtiğiniz hediyelerle birlikte kutunuz da kurumsal imajınızı yansıtacak şekilde hazırlanıyor.

Popilero’da sistem oldukça basittir. Firmanıza uygun renkleri belirleyerek hediye kutunuzu seçersiniz. Daha sonra Popilero’nun size sağladığı hediyelerden seçerek kutunuzu oluşturabilirsiniz. Burada yararlanabileceğiniz en büyük avantaj kendi hediye fikirlerinizle de kutunuzu yapabilmenizdir. Farklı ürünler, isteğinizle birlikte tedarik sürecine sokularak kutunuza eklenebilir. Ekstra olarak kutunuza ekleyebileceğiniz ayrıntılardan birisi de hediye kartıdır.

Gönderim noktasında da müşterilerine yardımcı olan Popilero yeni nesil teslimat seçenekleriyle kolaylık sağlıyor. Özellikle İstanbul içinden verilen siparişler aynı gün içerisinde istenilen noktalara teslim edilebiliyor. Bu yüzden kurumsal hediye örnekleri konusunda destek almak için siz de rahatlıkla Popilero’yu tercih edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir