Instagram’da Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Instagramda telefon numaranızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Instagramı iş ve kişisel kullanım için kullandığımız en yaygın sosyal medya uygulamalarından biridir. Gün içerisinde hayatımızda oldukça fazla yer alıyor bu yüzden numaramızı ekleyerek veya güncelleyerek güvende kalmak isteriz.

Instagramda bu işlemi sadece hesap ayarlarına girerek yapabilirsiniz. Bu aşamaları size adım adım göstereceğiz. Böylece zamanınızı boşa harcamayıp hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Zaten kayıtlı bir telefon numaranızın olup olmaması önemli değildir. İstediğiniz zaman yeni bir tane ekleyebilirsiniz. Ama her zaman bir irtibat numarası olması bizim önerimizdir.

Herhangi bir sebepten dolayı hesabınızı kaybedebilirsiniz. Ancak hesabınızın güvenliğini sağlamak için iletişim bilgilerinizi girmeniz size oldukça yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için takip edebileceğiniz iki yöntem vardır. Telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak web tarayıcısında Instagram uygulamasını veya Instagramı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda her ikisinin de nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız.

Instagramda Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Instagram'da Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?
Bu yöntemde, Instagram uygulamasında aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Ancak lütfen öncelikle İnstagram uygulamanızın son sürüm olduğundan emin olun, ardından adımları takip edin.

  1. Instagram uygulamanızı açın
  2. Sağ alt köşedeki profil simgenize dokunun
  3. Şimdi biyografinizin altındaki Profili Düzenle seçeneğine dokunun.
  4. Aşağı kaydırın ve telefon numarası seçeneğine dokunun.
  5. Yeni telefon numaranızı girin ve sonraki butonuna dokunun.
  6. Yeni telefon numaranıza bir SMS gelecektir, bu kodu telefonun sizin olduğunu doğrulamak için girin.
  7. İşiniz bittiğinde sağ üstteki Onay İşaretine dokunun.

Numaranızı istediğiniz zaman kaldırabileceğinizi, güncelleyebileceğinizi ve yenisini ekleyebileceğinizi unutmayın. Her yeni numarada sizden SMS ile onay kodu isteyecektir, numaranın sizin olduğundan emin olun!

Şükrü Yavuz

Bilgisayar Mühendisi, Web Portal Yöneticisi. 36 yaşında.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.