Banka Ne Zaman Açılıyor?

paralar

Birçok kişiye hizmet veren bankalarda, işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar bankaların çalışma saatlerini merak ediyor. Hafta içi çalışan birçok vatandaşın da banka işlemlerini yapmak için iş yerlerinden kendilerine vakit ayırarak bankalara gidip banka işlemlerini halletmeleri yaşanan bazı sıkıntılardan biri haline gelmiştir. Bankalar ise bu tür durumları da göz önünde bulundurarak, tüm vatandaşların akıllı cep telefonlarından birkaç basit işlem ile neredeyse tüm banka işlemlerini yapabilmelerine olanak tanımış buna bağlı olarak gerek bankalar için ve gerekse vatandaşlar için banka işlemleri daha hızlanmıştır.

Bankaların Verdikleri Hizmetler?

Hizmet bakımından bankalar iş yoğunluğunu azaltmak, zamandan tasarruf etmek ve vatandaşların bankacılık işlemlerinin daha hızlı bir şekilde işleyebilmesini sağlamak adına işlerini teknoloji çağına ayak uydurarak birçok hizmetle insanların karşısına çıkmışlardır. Bankaların finans kaynağı olarak etkili çözüm getirmiş olduğu akıllı mobil cihazlarına yüklenen mobil bankacılık ve bir diğeri internet bankacılığı üzerinden hesap açma, hesap kapatma, kredi kartı başvurusunda bulunma, atm üzerinden para çekme, para gönderme, eğitim sınav ücretlerinin ve üniversite haçlarının vb. birçok işlerin yapılabilmesine olanak tanımıştır. Böylelikle bankalar kendi iş yüklerini de hafifletmişlerdir.

Bankaların Amaçları

Herkesin banka işlemlerini artık bankalara gitmeden saatlerce sıra kuyruğuna takılmadan en hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilmeleri giderek daha da kolaylaşmaya başlamıştır. Bir yandan bankalar insanlara vermiş olduğu hizmetler bakımından hem zamandan tasarruf sağlarken bir yandan da ekonomi alanında büyük tasarruflar elde etmeye başlamışlardır. Müşteri memnuniyeti ile birlikte istenilen hedeflere ulaşarak en iyi, en hızlı ve en güvenilir hizmeti vermeyi amaçlamışlardır.

Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların çalışma saatleri genel olarak saat 08:00 ile 08:30’da başlar. Saat 12:30’da öğle arasına girerek mola verirler ve 13:30’da da tekrar mesaiye kaldıkları yerden devam edip akşam saat 17:00’a kadar insanlara hizmet vermeye devam ederler. 18:30’a kadar ise banka kendi içinde son işlemlerini yaparak mesai saatlerini bitirirler. Tüm bankaların atml’eri yılın her günü 7/24 açıktır. Banka müşteri hizmetleri ise genellikle bankaların açılış ve kapanış saatleriyle aynı zaman içerisindedir. Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi durumunda ise bankalar kapalıdır.

Yucex.com

Site yöneticisi ve yazılım uzmanı. 36 yaşında,

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.