Ayna Hakkında Bilgi

aynaHer gün milyonlarca insan tarafından defalarca kullanılan ayna; yüzeyine gelen ışığı yüzde yüz yansıtarak, gerçeğine yakın bir görüntü oluşturan cam yüzeydir. Cam yüzeyin ön yüzü pürüzsüz iken arka yüzeyi ince bir gümüş tabakası ile kaplıdır. Sırlamak; olarak adlandırılan bu işlem sayesinde ayna bire bir görüntü sağlamaktadır.

Aynaların Dekorasyonda Kullanımı

Aynalar üzerine düşen görüntüyü birebir yansıtmaktadır. Bu yüzden bir mekana derinlik katmak veya daha renkli veya ışıklı göstermek için ayna kaplı duvarlar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tarz ayna kullanımını en çok restoran, otel, mağaza ve davet salonlarında olmaktadır.

Ev dekorasyonlarında ise varaklı ayna çeşitleri çok tercih edilmektedir. Gümüş, bronz veya altın renginde işlemeli varak ile çevrelenmiş aynalar; salon duvarlarına oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca modern tarza hitap eden dekoratif ayna modelleri de bulunmaktadır. Asimetrik kesimli aynalar ile farklı boyutlarda kesilmiş aynaların bir arada kullanımı da; ev dekorasyonunda ayna kullanmayı tercih edenler için seçenekler arasında yer almaktadır.

Nostaljik Bir Hediye El Aynası

Eski zamanlarda insanlar sevdiklerine kıymetli bir hediye sunmak istediklerinde el aynası tercih etmekteydi. Kenarı taşlarla bezeli, varaklı, süslemeli el aynaları çok değerli bir hediye olarak kabul edilmekteydi. Günümüzde daha çok duvara asılı veya dolap kapaklarında mevcut olan aynalar kullanılsa da; nostaljik hediye sevenler için işlemeli ve taşlı bir el aynası hoş bir hediye alternatifi olabilir.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Puan vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.